Atrakcje poza Rzymem

Wycieczki jednodniowe oraz kilkudniowe poza miasto.

Ostia Antica

Niegdyś portowe miasto starożytnego Rzymu, Ostia Antica jest teraz rozległym stanowiskiem archeologicznym, położonym w pobliżu Rzymu. Miasto zostało opuszczone i zapomniane na ponad dziesięć wieków, dopóki nie zostało odkryte na nowo.Obecnie Ostia Antica to duże stanowisko archeologiczne.

Willa Hadriana (Tivoli)

Obecnie, ważne rzymskie stanowisko archeologiczne, Willa Hadriana zbudowana przez cesarza Hadriana po opuszczeniu pałacu w stolicy. Położona na obrzeżach Tivoli willa to zbiór klasycznych budynków powstałych w drugim wieku na rozkaz cesarza. Było to „małe miasteczko” składające się z pałaców, fontann i łaźni, a także innych budowli naśladujących różne style architektoniczne Grecji i Egiptu.

Villa d'Este

Villa d’Este to wystawny, renesansowy budynek położony na obrzeżach Rzymu. Wyróżnia się pięknym ogrodem i uroczo urządzonymi pokojami. Dawny klasztor franciszkanów wywłaszczony przez gubernatora Tivoli, Villa d’Este została zbudowana w XVI wieku w Tivoli jako okazała rezydencja w stylu renesansowym z urokliwymi ogrodami. Obecnie jest to muzeum wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

bilety DO ATRAKCJI RZYMU

Bilety bez stania w kolejkach.

Monte Cassino

Wzgórze we Włoszechgdzie w czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. Na wzgórzu znajduję się opactwo benedyktyńskie.Warto tu przyjechać po drodze do Neapolu aby odwiedzić  Polski Cmentarz Wojenny.

Pompeje

Pompeje to starożytne rzymskie miasto w pobliżu współczesnego Neapolu, które zostało pochowane przez wielką erupcję Wezuwiusza w 79 r.n.e. Dzieki temu że zostało pochłonięte przez ścianę wulkanicznego błota, miasto jest wyjątkowo dobrze zachowane. W Pompejach wciąż podziwiać dobrze zachowane budynki czy ulice.

Neapol

Neapol jest stolicą regionu Kampania i trzecią co do wielkości gminą Włoch po Rzymie i Mediolanie. Miasto te jest jednym z najstarszych stale zamieszkałych obszarów miejskich na świecie. Historyczne centrum Neapolu jest największym w Europie i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.