Atrakcje poza Rzymem

Wycieczki jednodniowe oraz kilkudniowe poza miasto.

Ostia Antica

Niegdyś portowe miasto starożytnego Rzymu, Ostia Antica jest teraz rozległym stanowiskiem archeologicznym, położonym w pobliżu Rzymu. Miasto zostało opuszczone i zapomniane na ponad dziesięć wieków, dopóki nie zostało odkryte na nowo.Obecnie Ostia Antica to duże stanowisko archeologiczne.

  • Bilet: 8€, 18-26 lat - 4€
  • Dojazd: Metrem z: Termini do: Lido Nord
  • Godziny otwarcia: 08:00-19:00

Willa Hadriana (Tivoli)

Obecnie, ważne rzymskie stanowisko archeologiczne, Willa Hadriana zbudowana przez cesarza Hadriana po opuszczeniu pałacu w stolicy. Położona na obrzeżach Tivoli willa to zbiór klasycznych budynków powstałych w drugim wieku na rozkaz cesarza. Było to „małe miasteczko” składające się z pałaców, fontann i łaźni, a także innych budowli naśladujących różne style architektoniczne Grecji i Egiptu.

  • Bilet: 8€, 18-26 lat - 4€
  • Dojazd: Pociąg do Tivoli z Roma Tiburtina
  • Godziny otwarcia: 09:00-17:00

Villa d'Este

Villa d’Este to wystawny, renesansowy budynek położony na obrzeżach Rzymu. Wyróżnia się pięknym ogrodem i uroczo urządzonymi pokojami. Dawny klasztor franciszkanów wywłaszczony przez gubernatora Tivoli, Villa d’Este została zbudowana w XVI wieku w Tivoli jako okazała rezydencja w stylu renesansowym z urokliwymi ogrodami. Obecnie jest to muzeum wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  • Bilet: 8€, 18-26 lat - 4€
  • Dojazd: Pociąg do Tivoli z Roma Tiburtina
  • Godziny otwarcia: 24h

bilety DO ATRAKCJI RZYMU

Bilety bez stania w kolejkach.

Monte Cassino

Wzgórze we Włoszechgdzie w czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. Na wzgórzu znajduję się opactwo benedyktyńskie.Warto tu przyjechać po drodze do Neapolu aby odwiedzić  Polski Cmentarz Wojenny.

Pompeje

Pompeje to starożytne rzymskie miasto w pobliżu współczesnego Neapolu, które zostało pochowane przez wielką erupcję Wezuwiusza w 79 r.n.e. Dzieki temu że zostało pochłonięte przez ścianę wulkanicznego błota, miasto jest wyjątkowo dobrze zachowane. W Pompejach wciąż podziwiać dobrze zachowane budynki czy ulice.

Neapol

Neapol jest stolicą regionu Kampania i trzecią co do wielkości gminą Włoch po Rzymie i Mediolanie. Miasto te jest jednym z najstarszych stale zamieszkałych obszarów miejskich na świecie. Historyczne centrum Neapolu jest największym w Europie i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.